ПРИЈАВА ЗА ПРАКСУ/ВОЛОНТИРАЊЕ НА ПРОЈЕКТУ „ДРЖИ МЕ ЗА РУКУ“

ОБАВЕШТАВАМО СТУДЕНТЕ III И IV ГОДИНЕ СТУДИЈА, ДА ЈЕ У ТОКУ ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА СТРУЧНУ ПРАКСУ/ ВОЛОНТИРАЊЕ У ЦЕНТРУ ЗА УНАПРЕЂЕЊЕ ДРУШТВА
РОК ЗА ПРИЈАВЕ СТУДЕНАТА ЈЕ
ДО 15.12.2018. ГОДИНЕ.

Програм почиње 15. децембра 2018. године (договор са групом) и трајаће 6 месеци.
Предвиђено је да изабрани студенти раде четри сата недељно (свакако су нормална одступања, нарочито током празника и слично) индивидуално са младим слепим особама. Формирају се парови волонтер-слепа особа, тако да, кроз непосредан контакт и у оквиру свакодневних животних активности (у зависности од потреба младе особе: одлазак у библиотеку, на факултет, у куповину, шетњу), и на тај начин омогућавамо слепим особама да обављају све животне активности у складу са својим потребама. У току праксе студенти ће бити додатно упућени о приступу слепим особама кроз обуку и програмским активностима које ће се реализовати у овом пројекту. Студенти су обавезни на редовним месечним састанцима са члановима стручног тима а у циљу подршке стундентима у њиховом раду (договор), као и да пису месечне Извештаје (тако пратимо резултате нашег рада). Доста активности можемо обезбедити (културне, уметничке, забавне), као и повремен дзепарац за парове.
Циљ оваквог вида праксе јесте развој професионалних вештина у директном раду са циљном групом, а што сматрамо изузетним приликом за учење, с обзиром да се овакви програми не раде.
Селекција кандидата обавиће се на основу ЦВја и након обуке, на основу процене капацитете за рад са циљном групом. ЦВ се прослеђује „Центру за унапређење друштва“ путем мејла cudrustvo@gmail.com. Све додатне информације на броју 063/340-849 Душица
Центар за унапређење друштва
Душица Јелеч, председник